درباره آرملات

تنگنای تحریم‌ها در سال‌های پس از 1357  از یک سو و کاهش دسترسی‌ها به دانش به‌ویژه فناوری‌های نوین صنعت در ابعاد مختلف از سوی دیگر فرسودگی‌ها در بخش سازه و ساختمان خصوصاً کف‌سازی صنایع اعم از سبک و سنگین موجب شد موسسان و همراهان شرکت آرملات با همکاری دانش‌اندوختگان و پاس‌داران صنایع این مرز و بوم، و تجربیاتی که شرکت کلینیک ساختمانی ایران در این زمینه داشت، تولید پوشش‌ها و کف‎سازی‌ها با مواد سخت را سنگ‌بنا نهند و خالق اثری بنام «آرملات» باشند.
ترکیب و آمیختن دو کلمه آرمه و ملات و در نهایت ایجاد آرملات سبب شده تا خلق تفکر و ابعاد عملی سختی یک کف‌سازی سخت را به اذهان آورد.
همراه این اندیشه و تفکر، پژوهندگان دایره تحقیق و توسعه شرکت با تلاش مضاعف کوشیدند محصول تولید شده را منطبق با نیازهای صنایع و از نقطه نظر کیفیت برابری با استاندارد ملی ایران به شماره 22942 و تحت عنوان:
روکش کف – مواد روکش کف – ویژگی‎ها و الزامات رعایت و تعالی بخشد.
18 نوبت صدور گواهی‎نامه فنی موفقیت‎آمیز مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی که از سایت آن مرکز به نشانی: www.bhrc.ac.ir قابل استخراج است، نشانی از این موفقیت و گواهی بر این مدعاست.

نگهبانان کف‌های صنعتی کشور
مجموعه تولیدی و صنعتی آرملات

برخی از محصولات شرکت آرملات

آرملات

چرا ما را انتخاب کنید

مدیریت شرکت آرملات

مدیریت شرکت آرملات

اگر مدیریت را تلفیق هنر و دانش بدانیم باید تبلور آن را در روش ها ، رضایت مشتریان و کیفیت بدانیم. قضاوت درباره این موارد را به شما می سپاریم.شرکت آرملات از سال 1367 با مدیریت جناب آقای ابوالحسن رامین فر و همراهی جمعی از خبرگان صنعت در رده های مختلف کاری رسما و برای نخستین بار در کشور آغاز به تولید کرده است.مدیریت شرکت آرملات با علم به مدیریت دانش ، تلاش کرده است از دانش فنی سازمانی به منظور بهبود فرآیندها استفاده کند.تجربه به دست آمده از این راه و اعتقاد به سرآمدی در کیفیت با اخذ 18 نوبت گواهی نامه فنی مرکز تحقیقات راه ، مسکن و شهرسازی ما را به جایی رسانیده است که امروز طرف مشورت بسیاری از مشاوران ، استادان ،دانشجویان و پیمانکاران قرار گرفته ایم و برای ترویج دانش درست کفسازی با پوشش مواد سخت ، مدیریت شرکت  همکاران را تشویق به راه اندازی واحد تحقیق و توسعه و آموزشگاه فنی و حرفه ای کرده اند.
در شرکت آرملات گروهی از استادان ، مشاوران ، متخصصان و کارشناسان آشنا با مسائل طراحی کف های بتنی ، اجرای کف های بتنی ، دوام بتن و از همه مهمتر با تجربه تدوین استانداری های ملی و ضوابط و مقررات کشور فعالیت می کنند. جمع آوری این تجربیات تاکنون منجر به تدوین 3  کتاب با عناوین زیر شده است:
 • کف سازی بتنی
 • کف سازی بتنی با پوشش مواد سخت (آرملات)
 • مبانی بتن سازی و بتن ریزی

که در حال حاضر این 3 کتاب مراحل چاپ خود را میگذرانند.افتخار ما این است شرکت آرملات را خانه همه پژوهشگران و اهل علم میدانیم و این دیدگاه سبب شده است همکاری های شرکت با مراکز پژوهش ، دانشگاه ها و انجمن ها توسعه روز افزون داشته باشد.

 

tab-images-1
طراحی پوشش های مواد سخت کف های بتنی گرچه امروزه دانش جدیدی نیست اما تجربیات طرح اختلاط بیش از 2000 نمونه آرملات در طیفی از رنگ ها و بر اساس نیازهای شناخته شده مشتریان و اجرای میلیون ها متر مربع کف بتنی با پوشش آرملات و بنا بر اذعان آنها ما را در موقعیت ممتازی قرار داده است. به عبارت دیگر سطح توقع از ویژگی های عملکردی آرملات را توسعه داده اند.مجموعه این مباحث و ارتباطات با مشتریان ما را ملزم ساخته است هر کفی که با آرملات پوشش می دهیم تا پایان عمر مفیدش پاسخگوی مشتری سازد و مسئولیت هرگونه اشکال ناشی از کیفیت را در هر سنی از پروژه بپذیریم و در صدد مرمت و اصلاح آن برآییم. این موارد در باشگاه مشتریان شرکت آرملات همواره مورد بحث و تبادل نظر قرار می گیرد.

آنچه باید در مورد آرملات بدانید!

 • 18 نوبت متوالی دریافت گواهی‌نامه فنی مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی
 • بیش از چهل سال تجربه تولید و اجرا، و تحقیقات آزمایشگاهی
 • 19 سال عضویت در انجمن تحقیق و توسعه

شرکت آرملات در سال 1401 به منظور ارتقای دانش کارگران دست‌اندر کار کف‌سازی بتنی و به‌ویژه کف‌سازی بتنی با پوشش مواد سخت آرملات اقدام به اخذ مجوز آموزشگاه از سازمان فنی و حرفه‌ای کرده است.این آموزشگاه که در ارکان شرکت، زیر نظر مدیرعامل فعالیت می‌کند در حال حاضر نسبت به آموزش کارگران برای مهارت افزایی در زمینه بتن‌سازی و بتن‌ریزی اقدام می‌کند.هم‌چنین استاندارد آموزش تکنسین کف‌سازی بتنی با مواد سخت به سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای برای تصویب ارائه شده است.

واحد تحقیق و توسعه شرکت آرملات از 15 بهمن 1400 رسما فعالیت خود را آغاز کرده است. هدف از ایجاد این واحد که زیر نظر مدیر عامل اداره می‌شود و بر فعالیت‌های واحد تضمین کیفیت و آزمایشگاه کارخانه نظارت دارد عبارت است از:

– تحقیقات کاربردی به منظور:

 • شناخت نیازهای مهندسی کشور در زمینه کف‌سازی بتنی با پوشش مواد سخت
 • توسعه روش‌های اجرایی محصولات تولیدی
 • بهبود مستمر کیفیت فراورده‌های تولیدی
 • تولید فرآورده‌‌های جدید با فناوری‌های نوین مانند استفاده از مواد نانو و…
 • استانداردسازی تولیدات
 • توسعه محصولات تولیدی دوستدار محیط زیست

– تدوین استانداردهای کارخانه‌ای

-تدوین دستورالعمل‌های اجرایی

-تولید محتوا برای آموزش‌های کاربردی در مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای آرملات

-تدوین برنامه‌های بازاریابی داخلی و خارجی

و سایر تحقیقات مرتبط طبق تصویب هیات مدیره

با آرملات بیشتر آشنا شوید! تجربه، تخصص، کیفیت بهترین طراحی و اجرا !

برای افزایش مقاومت سایشی کف‎ های بتنی، مخلوط خشک آماده آرملات طراحی و تولید شده است.آرملات دارای دوام و پایداری لازم به‌عنوان یک پوشش مقاوم در برابر سایش است و آن را در مقایسه با بتن و دیگر پوشش‌ها متمایز ساخته است.تجربه نشان داده است اجرای آرملات، مقاومت سایشی کف را تا 10 برابر نسبت به بتن معمولی می‏تواند افزایش دهد.آرملات در طیفی از رنگ‌ها مطابق سلیقه شما تولید می‌شود. در شرکت آرملات برای تحقق نیازهای مشتریان تاکنون بیش از 2000 طرح اختلاط ساخته و آزمایش شده است.

اکنون با ما تماس بگیرید

تاریخچه

سهامداران و بنیانگذاران شرکت آرملات فعالیت غیررسمی خود را از سال‌های دهه 50 با واردات مواد سخت پوشش بتن (Screed Materials) با همکاری شرکت‌های خارجی آغاز کردند و در اواخر این دهه بنیانگذاران شرکت به این نتیجه رسیدند که امکان تولید این دسته از مواد که به تحولی در کیفیت کف‌سازی بتنی کشور منجر می‌شود، در داخل کشور وجود دارد.
نتیجه چند سال مطالعه در ترکیبات و استانداردهای این مواد و آشنایی کامل با خواص مهندسی کف‌سازی‌های بتنی با مواد سخت، بالاخره به بار نشست و اولین بار در سال 1362 نمونه این مواد در شرکت کلینیک ساختمانی ایران ساخته شد.به دنبال این دستاورد اولیه، بنیانگذاران شرکت نخست به‎ دنبال واژه معرفی این محصول برآمدند و بالاخره از ترکیب دو کلمه ملات و آرمه، واژه آرملات خلق شد که شرکتی به همین نام ثبت و بعداً برند شرکت هم به همین نام برگزیده شد.اندیشه آبادانی کشور به شایسته‌ترین روش‌های فنی و مهندسی سرآغاز تلاش برای تاسیس کارخانه تولیدی شرکت آرملات شد و در سال 1365 کلنگ کارخانه زده و در سال 1367 با تکمیل کارخانه و اخذ مجوزهای لازم در استان مرکزی – شهرستان دلیجان کارخانه با ظرفیتی محدود به بهره‌برداری رسید.
شرکت آرملات از زمان تاسیس، راه دشوار برندسازی و معرفی این محصول را در صنعت و دانشگاه یک‌تنه آغاز و با همت ستودنی کارکنانش، به جایگاه امروز رسیده است. جایگاهی که کم‎تر مهندس راه و ساختمان با این واژه آشنا نباشد.شرکت آرملات از سال 1376 نخستین آزمایش‌های کیفی را در مرکز تحقیقات ساختمان و مسکن وقت آغاز و با به‌دست آوردن نتایج کیفی فوق‎العاده عالی، برآن شد تا گواهی‌نامه فنی این مرکز تحقیقات (مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی فعلی) را که به‎ موجب اساسنامه آن صادر می‎شد، دریافت کند.
شرکت تلاش کرد تا آزمایشگاه بخش تحقیقات تکنولوژی بتن آن مرکز نیز برای آزمایش کامل این مواد تکمیل شود و بالاخره با فراز و نشیب‌های بسیار در راه فرهنگ‎سازی ضرورت اعطای این گواهی‎نامه به صاحبان صنایع باکیفیت، در سال 1382 اولین گواهی‌نامه مرکز تحقیقات ساختمان و مسکن بنام شرکت آرملات صادر شد و اینک مفتخریم 18 دوره متوالی آن را دریافت کرده‌ایم. برخی مشتریان محصولات شرکت آرملات تاکنون به شرح زیر بوده ‎اند:
شرکت هواپیمایی (برای کف‎سازی آشیانه‌های هواپیما)، صنایع نفت و پتروشیمی، صنایع فولاد، شرکت‌های دارویی، صنایع غذایی، صنایع بهداشتی، صنایع معدنی، صنایع ساختمانی و… (کف‌سازی بتنی کف سوله‌ها)، پارکینگ مجتمع‎ های مسکونی و تجاری، محوطه ‎های باز و…
ما از بدو تاسیس تاکنون آرملات را برای پوشش 10 میلیون متر مربع انواع کف در صنایع یاد شده تولید و بعضاً اجرا کرده ‎ایم.