شرکت آرملات تولید کننده انواع افزودنی بتن در ادامه برخی از محصولات افزودنی های بتن را میبینید

آرموکسیلات

باعث افزایش غلظت شیره سیمان و عملا چسبندگی هرچه بیشتر دانه ها در بتن و نیاز کاهش مصرف آب (LOW W/C RATIO) میشود. روانی بیشتر،کاهش آب، تقلیل حباب هوا و در نهایت مقاومت فوق العاده از ویژگی های آن است.با مصرف آرموکسیلات ، امکان تولید بتن SELF-COMPACTING CONCRETE (SCC) به سادگی امکان پذیر است.

افزودنی بتن

افزودنی بتن چیست؟

در این نوشته سعی کرده ایم به سوالات شما درباره مواد افزودنی بتن، افزودنی ضد آب کننده بتن، افزودنی شیمیایی بتن، افزودنی های معدنی بتن، افزودنی بتن الیاف بتن، خرید افزودنی بتن و قیمت افزودنی بتن و موارد اینچنینی پاسخ دهیم. شاید برای شما این سوال پیش بیاید افزودنی های بتن چیست ؟ مواد افزودنی بتن، موادی غیر از سیمان، آب، سنگدانه و الیاف هستند.

این مواد برای بهبود خواص بتن تازه و سخت‎شده مورد استفاده قرار می‎گیرند .  به طور کلی افزودنی‌های بتن، مواد شیمیایی طبیعی یا ساخته‌شده یا افزودنی‌هایی هستند که در طول اختلاط بتن برای افزایش ویژگی‌های خاص بتن تازه یا سخت شده، مانند کارایی بتن، دوام بتن یا استحکام اولیه و نهایی بتن به آن اضافه می شوند. آنها می توانند به صورت پودر یا مواد افزودنی مایع  بتن باشند.

چرا نیاز به مواد افزودنی در تولید بتن است؟

اولین سیمان در سال 1824 توسط جوزف آسپیدن انگلیسی ساخته شده است و در سالیان بعد تا امروز فرآیند تولید آن تکامل یافته است.  اولین استفاده گسترده از سیمان پرتلند در ساخت و سازهای مسکونی، در انگلستان و فرانسه بین سال‌های ۱۸۵۰ تا ۱۸۸۰ و به وسیله فردی فرانسوی‌تبار با نام فرانسوا کوینیه انجام شده است.

اما واقعیت این است که سیمان فرآورده‏ای است که نتوانسته به‌تنهایی همه خواص مورد نظر مهندسان عمران را برآورده سازد. از این رو، در کنار توسعه صنعت سیمان، صنعت مواد افزودنی بتن و مضاف سیمان توسعه پیدا کرده است. به‎ طوری که امروزه مهندسان به این نتیجه رسیده‎ اند برای تولید بتن با مشخصات طرح و اقتصادی ناگزیر به استفاده از افزودنی های بتن هستند.

انواع افزودنی های بتن

انواع افزودنی بتن یا لیست افزودنی های بتن

کاربرد افزودنی های بتن بیشتر در چه مواردی است؟

انواع مختلفی از افزودنی های بتن بسته به نحوه تأثیر آنها بر بتن تازه مخلوط شده یا سخت شده وجود دارد. هر ماده در صورت استفاده به عنوان افزودنی می تواند خواص متفاوتی داشته باشد و بر اساس خواص در کاربردهای مختلفی به کار گرفته شود .

به عنوان مثال افزودنی بتن ضد آب، افزودنی بتن جهت آب بندی ، افزودنی بتن در هوای سرد و افزودنی بتن ضد ترک، افزودنی عمل آوری بتن، افزودنی بتن جهت آب بندی ، افزودنی بتن در هوای گرم ، افزودنی بتن در مقابل اشعه خورشید و غیره. افزودنی های بتن همچنین میتوانند شامل فلوکولانت‌های بتن، نرم‌کننده‌ها، عوامل جذب کننده هوا، مواد افزودنی ضد آب، کند کننده‌های گیرش و تسریع‌کننده‌ ها هستند.

به طور کلی انواع افزودنی های بتن به دو دسته افزودنی های شیمیایی بتن و افزودنی های معدنی بتن تقسیم می‌شوند.

افزودنی های شـیمیایی بتن

افزودنی‎ شـیمیایی بتن کلاً به هفت دسـته اصلی کاهنده‎های آب، هوازاها (،افزودنی های هوازا بتن یا حباب ساز بتن) کندگیرکننده ‎های بتن، افزودنی های زودگیر کننده و شتاب دهنده بتن، حجم‌زاها (افزودنی های حجم زای بتن) ، افزودنی پایاگر بتن )دوام‎ بخش‎ بتن ا)، و افزودنی‎های متفرقه تقسـیم می‎شوند.

ویژگی‌های هر دسـته از افزودنی‌ها شـامل اندرکنـش آنهـا بـا سیسـتم آب و سـیمان، چگونگـی تاثیر آنهـا بر ویژگی‎هـای بتن تازه و سـخت شـده، عوامـل تاثیرگـذار بر عملکردشـان است که در استانداردهای معتبر ویژگی‎هایی برای آنها نوشته شده است.

افزودنی ‎های شـیمیایی بتن عموماً تا 5 درصد وزن سیمان در زمان ساخت یا اختلاط یا درست پیش از ریختن بتن، به مخلوط اضافه می‎شوند.

افزودنی های معدنی بتن

افزودنی‎ های معدنی بتن که به طور طبیعی یافت می‎شوند یا از محصولات جانبی صنعتی هستند به سه دسته مواد خنثی، پوزولان‎ها و مواد شبه سیمانی تقسیم می‌شوند و برای بهبود و اصلاح خواص مخلوط‎های بتنی عموماً بیش از 5 درصد وزن سیمان در زمان اختلاط به مخلوط اضافه می‎شوند.

مطابق آیین نامه بتن ایران (آبا) مواد افزودنی در انواع زیر تولید می‎شوند:

  • مواد افزودنی شیمیایی بتن
  • مواد جایگزین سیمان (پودری معدنی فعال)
  • پودری پرکننده غیرفعال (نرمه)

 

در مشارکت بین دو شرکت کلینیک ساختمانی ایران و شرکت آرملات، بهترین نوع مواد افزودنی شیمیایی با قیمتهای قابل رقابت به شرح زیر و مطابق با استاندارد تولید میشود و کارشناسان ما در هر مورد میتوانند شما را برای ساخت یک بتن بهینه، راهنمایی کنند.

فوق روان کننده بتن

فوق روان کننده بتن  یک ماده با کاهش مقدار آب مورد نیاز بتن با حفظ نسبت آب به سیمان، روانی مورد نیاز مخلوط را تامین می‎کند و در نتیجه با حفظ مقاومت بتن در مقدار سیمان صرفه جویی می‎شود. تاثیر فوق‎روان‎کننده ‎ها در بتن بیش از روان کننده‎ ها است.

 

افزودنی حباب ساز (افزودنی حباب هواساز)

افزودنی حباب هواساز ، موجب ایجاد حباب هوای پایدار در بتن طی فرآیند ساخت آن می‎شود و مقاومت بتن در برابر چرخه‎های یخ زدن و آب شدن را افزایش می‎دهد. افزودنی حباب‎ساز می‎تواند باعث کاهش نفوذ آب در بتن و کاهش آب انداختن و جداشدگی شود. استفاده از این ماده فقط در صورتی مجاز است که امکان کنترل میزان هوای ایجاد شده در بتن وجود داشته باشد.

افزودنی زودگیر کننده بتن یا افزودنی سخت کننده بتن

افزودنی زود گیر کننده بتن با تسریع روند آب‎گیری سیمان موجب کاهش زمان گیرش (زودگیری)، افزایش آهنگ کسب مقاومت (زود سخت‌ شدن) یا هر دو آنها در بتن می‎شود. افزودنی سخت کننده بتن در عملیات بتن ‎ریزی در هوای سرد و نیز در مواردی که به کسب مقاومت اولیه سریع‎تر نیاز است به‎ویژه در بتن ‎های پیش تنیده و بتن‎ های پاششی کاربرد دارد.

افزودنی دیرگیر کننده بتن

افزودنی دیرگیر کننده بتن با کنترل و ایجاد تاخیر در هیدراته شدن سیمان، سرعت گیرش بتن را بدون تاثیر بر خواص مکانیکی طولانی مدت بتن کاهش می‎دهد. این افزودنی بیش‎تر برای جبران اثرات هوای گرم در تسریع گیرش بتن و نیز افزایش مدت زمانی که بتن دارای کارآیی مناسبی برای جایدهی و تراکم است، به‎ کار برده می‎شود.

وقتی صحبت از شرکت افزودنی بتن است انتخاب بسیار مهم میشود.  شرکت آرملات ، از جمله شرکتها برای فروش افزودنی بتن است . ما مطمئن می شویم که بهترین روش های بتن ریزی و بچ را دنبال می کنیم . تیم های فروش و خدمات فنی شرکت در تمام مراحل ساخت و ساز از مرحله مشاوره اولیه و برنامه ریزی پروژه، تا مرحله طراحی دقیق و اعمال در محل اجرا و در نهایت کنترل کیفیت، تکمیل و تحویل نهایی از شما پشتیبانی می کنند.

افزودنی های بتن آرملات به شما کمک می کند تا با چالش های تکنولوژی مدرن بتن و تجارت ساختمان روبرو شوید و آنها را مدیریت کنید. اگر صحبت از شرکت افزودنی بتن باشد بی شک شرکت آرملات از اولین ها و قدیمترین شرکت های افزودنی های بتن در ایران و خالق اثری بنام آرملات است. برای خرید افزودنی بتن و اجرای افزودنی های بتن و همچنین استعلام قیمت افزودنی های بتن میتوانید با کارشناسان ما تماس بگیرید.